Co lepsze: parkiet, czy panele?

Co dać na podłogę: panele podłogowe, parkiet, gres? Z czego zrobić schody tak, by były trwałe i funkcjonalne? Wymiana doświadczeń i opinie budujących swój własny dom.

Re: Co lepsze: parkiet, czy panele?

Postprzez malpka » 23 sie 2019, o 10:18

Ja mam w całym domu panele. To rozwiązanie jest nie tylko tańsze, ale i wygodne. Montaż paneli jest szybki. W dodatku dobrej jakości panele mogą naprawdę dobrze imitować drewnianą podłogę.
malpka

Postprzez domis3 » 29 paź 2019, o 12:12

W domu nie będzie problemu z wybraniem odpowiedniego materiału na podłogę, ale inaczej sprawa wygląda z podłogą w biurze czy hali magazynowej. Można tutaj link znaleźć firmę, która oferuje wykładziny i panele idealne do biurowych pomieszczeń. Odpowiedni produkt będzie dłużej w dobrym stanie.
domis3

Postprzez Mario0 » 22 lis 2019, o 17:43

Oczywiście, że parkiet! Jest zdecydowanie bardziej wytrzymały i podlega stosunkowo łatwej regeneracji. W przypadku układania parkietu warto postawić na dobrych fachowców. Ja korzystałem z usług parkieciarskich Pana Grzegorza Grymuzy http://www.parkietygrymuza.pl/ , który jest wybitnym fachowcem jeśli chodzi o układanie tego typu podłogi. Muszę przyznać, że po takim zabiegu salon zyskał swoisty, elegancki charakter.
Mario0

Postprzez Hankw251 » 4 gru 2019, o 08:36

panele są tańsze, ale według mnie tu się kończą ich zalety ;) parkiet jest trwalszy, nie błyszczy się aż tak bardzo no i pachnie drewnem :)
Rock to nie tylko muzyka,
to także stan ducha.

Poznaj parę przydatnych porad o oświetleniu, warto sprawdzić
Hankw251

Postprzez CADrysunki » 23 sty 2020, o 17:01

Każde rozwiązanie ma swoje zalety, które należy przeanalizować do swojej sytuacji. Obecnie panele są coraz ładniejsze, trwalsze i tańsze więc są tak często zakładane w mieszkaniach a nawet domach. Różnica pomiędzy panelami a parkietem jest taka, jak między tanią i drogą sofą. Każdy wybiera to na co pozwala mu budżet, gust itp.
CADrysunki

Postprzez Karol44 » 20 mar 2020, o 11:00

Witam,zastanawiam się na tym,co lepiej wybrać? NIedługo kończymy generalny remont mieszkania. Co myślicie o tym https://citymeble.com/gdansk/drzwi-podlogi-schody,274,pl.html ? Co byście wybrali? Nie ukrywam,że oferta odpowiada mi finansowo. Pozdrawiam.
Karol44

Postprzez Mariola » 14 kwi 2020, o 05:05

Panele są najczęscije wybieranym rozwiązaniem co mnie w sumie nie dziwi, bo wiele osób wybiera budżetowe rozwiązania. Są wytrzymałe, niedrogie i jednoczesnie łatwe w położeniu.

W wyglądzie jednak nie ma porównania w stosunku do podłogi z naturalnego drewna. Która jest elegancka, daje wspaniałe odbicie światła oraz jest bardziej długowiecznym rozwiązaniem od paneli. W przeciwieństwie do których da się ją odnowić po wielu latach.

Polecam zerknąć sobie na parkiety Drewger - jest to jeden z producentów podłogi drewnianej w Polsce. Skupiąją się na wysokiej jakości.
Obrazek
Mariola

Postprzez Ada » 29 kwi 2020, o 12:28

To co wam lepiej się sprawdzi w dużej mierze zależy od waszych oczekiwań. Panele są tańsze, ale równie dobrze się sprawdzą. Przy podłożę pływającej najważniejsze jest położyć dobry podkład, który zwiększy komfort chodzenia. U nas mamy pod panelami pianowood - http://www.pianomat.pl/pianowood/ i jest super. Dzięki pianowood podłoga jest wyciszona (panele nie stukają), docieplona i świetnie głuszy dźwięki uderzeniowe. Zarówno panele jak i podkład kładliśmy sami, co w znacznym stopniu pozwoliło nam ograniczyć wydatki, a podłogę mamy luksusową.
Ada

Postprzez blankus » 5 cze 2020, o 09:31

może sprawdzi się u ciebie deska dębowa podłogowa?
blankus

Postprzez Dusia » 18 cze 2020, o 15:42

Oczywiście, że parkiet :D naturalne drewno może i jest droższe, ale z pewnością wytrzyma dłużej i będzie się świetnie prezentować
Własność intelektualna ma trwałość banana leżącego na półce sklepowej.
- Bill Gates. Wyposażasz dom? Zobacz mój zbiór rankingów i zestawień najlepszych kołder!
Dusia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Schody i podłogi