Co wybrać: dom pasywny, czy tanie ogrzewanie?

Forum dyskusyjne o domach energooszczędnych i pasywnych.

Co wybrać: dom pasywny, czy tanie ogrzewanie?

Postprzez kamilos » 14 lis 2015, o 11:19

Według was które rozwiązanie okazało by się lepsze: wybudowanie domu pasywnego, czy może wybór taniego ogrzewania?
kamilos

Re: Co wybrać: dom pasywny, czy tanie ogrzewanie?

Postprzez palacy » 23 lis 2015, o 13:07

Wszystko zależy od budżetu ale też od działki gdzie chcesz budować. Musisz napisać coś więcej na temat twojej sytuacji.
palacy

Postprzez monikakow79 » 11 gru 2015, o 09:38

Witaj. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dom pasywny to jednak spory koszt. My zdecydowaliśmy się na tradycyjną instalację gazową. Wiadomo w nowym domu łatwiej wykonać ja nowocześnie, a wiadomo, ze zwiększa to jej efektywność a w konsekwencji obniża koszty ogrzewania. Polecam firmę GAZEXIM z Lublina. Mają konkurencyjne ceny a całą inwestycję wykonali szybko i bardzo profesjonalnie. Polecam http://www.gazexim.pl/
monikakow79

Postprzez antek47 » 27 wrz 2017, o 08:43

Ja tam uważam, że dom pasywny to dobry pomysł. Na pewno pozwoli to bardzo oszczędzić na ogrzewaniu. choć niestety w naszych warunkach klimatycznych nie pozwala kompletnie z systemu grzewczego zrezygnować. Ja bym jeszcze zamontował niewielkie grzejniki lub ogrzewanie podłogowe. Można zamontować ogrzewanie na gaz, bądź bardziej tradycyjne czyli na ekogroszek. A przy takim domu jedno zamówienie opału z https://www.wegielsztygar.pl/product-po ... MJ-kg.html powinno starczyć na długi czas. Według obliczeń na sezon grzewczy zużywa się około 3 kg węgla. Ale moim zdaniem, wszystko zależy od tego jaki ten sezon jest. Czasem jednak zużyje się o wiele więcej. Ale nadal jest to śmiesznie mała ilość w porównaniu do domów konwencjonalnych
antek47

Postprzez Fabiers » 28 wrz 2017, o 06:47

Wybierz tanie ogrzewanie kup sobie kotły z podajnikiem dobry opał jakiś pellet i ciesz się dobrym i tanim ogrzewaniem.
Fabiers

Postprzez Cruho » 18 paź 2017, o 07:17

Wiecie że można uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca Kraków? Przy budowie domu i zakupu pieca o ile się nie myle też można dostać dofinansowanie. Pomyślcie o tym, dom pasywny to też kiepskie rozwiązanie ;)
Cruho

Postprzez Eraho » 20 paź 2017, o 09:19

A co powiesz na wkład kominkowy? Miałbyś i tanie ogrzewanie i ładnie wyglądający kominek. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Jak dla mnie to świetna opcja.
Eraho

Postprzez Dareg » 23 paź 2017, o 09:10

Prostym i stosunkowo tanim ogrzewaniem są podłogowe maty grzewcze. Skuteczność mają zbliżoną do grzejników centralnego ogrzewania. A do takich mat nie potrzebujesz pieca także kolejne koszta odchodzą. ;)
Dareg

Postprzez Resszieusz » 7 lis 2017, o 13:46

Też stałem przed podobnym dylematem. Jednak postanowiłem zainwestować i zmodernizować dom pod względem mniejszego zużycia energii i utrzymania ciepła. W takie ogrzewanie domu lepiej zainwestować porządne pieniądze a potem się cieszyć niedużym zużyciem opału i ciepłem :) Także, z tych dwóch opcji, które podałeś to tanie ogrzewanie jak już .
Resszieusz

Postprzez plicha7 » 3 gru 2018, o 09:02

To wszystko zależy od twojego budżetu oraz zużytych materiałów. Lepiej porozmawiaj z kimś, kto zna się na tym i będzie ci mógł podpowiedzieć.
plicha7

Następna strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne