Energooszczędność

Forum dyskusyjne o domach energooszczędnych i pasywnych.

Energooszczędność

Postprzez leuvisi » 19 cze 2017, o 07:13

Witam serdecznie! W jaki sposób mam wdrażać energooszczędność w moim domu? :) Czy lepiej taką sprawę powierzyć fachowcowi?
Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej: "Co? Ty też? Myślałem, że tylko ja".
leuvisi

Re: Energooszczędność

Postprzez andrzej42 » 22 sie 2017, o 10:20

U nas w starym domu strasznie uchodziło ciepło zimą, natomiast latem nie można było wysiedzieć w pomieszczeniach. Popytaliśmy się trochę i okazało się, że dużo to zależy od szczelności i jakości ocieplenia domu. Teraz w nowym już nie mamy tych problemów, założyliśmy wełnę celulozową (Termex). Wełna ta jest super, bo zmniejsza zapotrzebowanie domu na energię cieplną. Dzięki czemu i latem jest chłodniej, bo działa to w obie strony. :) Najlepiej powierzyć oczywiście montowanie fachowcom (www.termex-fiber.pl), my wzięliśmy usługę razem z usługą ocieplenia u jednego z ich instalatorów. Bardzo polecam, jeśli chcesz zacząć oszczędzać również na energii cieplnej, opał teraz nie jest najtańszy to każdy wie. Zdrowiej będzie dla ciebie, rodziny i środowiska, bo wełna celulozowa Termex jest przebadanym i ekologicznym materiałem dociepleniowym, który jest przyjazny dla środowiska w całym cyklu życiowym.
andrzej42

Postprzez antek47 » 6 paź 2017, o 13:00

Myślę, że jak chodzi o energooszczędność to dużo zależy od naszego zachowania, od naszych nawyków. Czyli nie zostawiania włączonych urządzeń kiedy nie są przez nas używane. Także przy budowie domu się o tym myśli poprzez dobre ocieplenie domu czy zamontowanie paneli. Panele słoneczne może i nie pomogą nam z energooszczędnością, ale na pewno zmniejszą rachunki za prąd. Taką instalację można kupić na https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/kompletne-instalacje/ i wiadomo wyda się na nie więcej, ale potem wszystko się zwróci.
antek47

Postprzez Rosłykowal84 » 27 paź 2017, o 13:42

Ewergooszczędność budynku to przede wszystkim dobra izolacja i ocieplenie. Bez takowego będziesz miał za duże straty cieplne
Rób to co możesz, tym, co posiadasz, i tam, gdzie jesteś.
Zobacz wytrzymałe kątowniki nierównoramienne produkowane przez firmę Stalesia
Rosłykowal84

Postprzez emmak » 30 sty 2018, o 10:12

Moim zdaniem warto w to zainwestować. My nie mamy energooszczędnego domu, ale i tak staramy się oszczędzać na rachunkach. Mamy zainstalowany licznik przedpłatowy, kontrolujemy wydatki i korzystamy ze strony http://doladowaniaenergetyczne.pl/energia-elektryczna-tauron-odczyt-licznika-krok-po-kroku
Ale gdybym mogła to oddałabym to w ręce fachowców
emmak

Postprzez klaudiabajka » 2 mar 2018, o 08:19

Zredukowanie ilości zużywanej energii można osiągnąć na wiele sposobów. Możemy tu wyróżnić takie oczywistości, jak pojedyncze zmiany w stylu życia. Fajną inwestycją wydają się być także urządzenia klasy energetycznej A. Mimo to, energooszczędne domy wydają się być rozwiązaniem kompleksowym, które na lata zapewni życie w fajnym standardzie przy stosunkowo niedużych kosztach bierzących.
klaudiabajka

Postprzez Bogdan123 » 28 mar 2018, o 07:13

Fajną inwestycją są solary na dom . Dają duża energooszczędność i można dostać nawet dotacje z Unii na zakup .
Trądzik różowaty - sprawdźAcnerose opinie
Bogdan123

Postprzez rafuska » 25 lip 2018, o 06:15

Bogdan123 napisał(a):Fajną inwestycją są solary na dom . Dają duża energooszczędność i można dostać nawet dotacje z Unii na zakup .

Zgadzam się, sama posiadam od kilku lat taką instalację i koszty montażu się zwracają w miarę szybko :) Co prawda mam tylko takie na ciepłą wodę, ale to i tak duży plus - nie muszę włączać pieca i praktycznie przez 3/4 roku mam ciepłą wodę za darmo, a w sezonie zimowym i tak ogrzewanie jest włączone. Co do dofinansowania z Unii - warunkiem dotacji jest wzięcie kredytu (przynajmniej kiedyś tak było).
rafuska

Postprzez matadore » 28 wrz 2018, o 08:41

A mnie ciekawi, ile tak naprawdę kosztuje przystosowanie postawionego dawno temu domu do energooszczędności? Nigdzie nie mogę tego znaleźć, a bardzo jest mi to potrzebne. Odziedziczyłem dom po dziadkach, który jest bardzo stary, był budowany w czasach, gdy nie znano się dobrze na budownictwie, a więc nie ma porządnych fundamentów, ociepleń ścian i ogólnie przeciągi są tam na porządku dziennym. Miałem plany się do niego wprowadzić po zrobieniu gruntownego remontu, ale gdy usłyszałem o przygotowywaniu przepisów o przystosowanie wszystkich domów mieszkalnych do warunków energooszczędności, zacząłem się wahać. Na pewno koszty byłyby niemałe, część konstrukcji trzeba byłoby zburzyć i postawić od nowa, zwłaszcza fundamenty. Czy ktoś ma podobny problem? Jak go rozwiązaliście?
matadore

Postprzez PiotrK2 » 10 paź 2018, o 10:24

Bogdan123 napisał(a):Fajną inwestycją są solary na dom . Dają duża energooszczędność i można dostać nawet dotacje z Unii na zakup .

Zgadza się, a koszty inwestycji i tak się zwrócą.
PiotrK2

Następna strona

Powrót do Domy energooszczędne i pasywne