Firanki gotowe, czy na zamówienie?

Forum ogólne poświęcone aranżacji i dekoracji wnętrz. Zadaj pytanie tutaj, jeśli nie znalazłeś innego odpowiedniego działu na forum.

Firanki gotowe, czy na zamówienie?

Postprzez arek » 13 lis 2015, o 15:02

Co byście wybrali i co się bardziej opłaca: firany kupione gotowe, czy może takie jakieś na zamówienie?
arek

Re: Firanki gotowe, czy na zamówienie?

Postprzez mateuszozon » 14 paź 2016, o 11:05

wszystko co na zamówienie jest lepsze, choć niestety bywa droższe. Ale przynajmniej będzie idealnie pasować do pomieszczenia, można samemu sobie wymyślić jak ma wyglądać, gdzie mają byc wycięcia itd.
mateuszozon

Postprzez Mariola » 24 sty 2017, o 08:44

arek napisał(a):Co byście wybrali i co się bardziej opłaca: firany kupione gotowe, czy może takie jakieś na zamówienie?

Wszystko zależy od danego okna. Jeśli okno jest standardowej wielkóści i jeśli uda Ci się znaleźć pasującą firankę to nie widzę problemu w zamówieniu gotowej. Na pewno znacznie skróci to czas realizacji zlecenia. Jesli jednak okno jest niewymiarowe to nie ma innego wyjścia jak zamówienie firanki na wymiar. Wlasnie tak musiałam zrobić u siebie. W bloku mam ogromne okna, które są 3 szybowe. Tak wiec każda firana gotowa była na nie za mała.

Firany szyłam w sieci:
https://firaneo.net/firany-na-metry

Konkretnie w tym sklepie. Ceny mają tam korzystniejsze niż stacjonarnie. Poza tym współpracują z naprawdę fajnymi krawcowymi.
Mariola

Postprzez andrzej42 » 7 lip 2017, o 13:35

nikt już nie wiesza firanek, ludzie.
andrzej42

Postprzez marcinmarcin13 » 15 gru 2017, o 12:21

Ja się z tym nie zgodzę! Posiadanie firanek w domu zależy od osobistych preferencji. My zaraz po wprowadzeniu się zażyczyliśmy sobie gotowe firanki. Wybór padł na ofertę Decortina https://decortina.pl/ . Zakupione, gotowe firanki kolorystycznie skomponowaliśmy wraz z obrusami, które również od nich zamówiliśmy. Tym sposobem wnętrze naszego domu prezentuje się klasycznie, lecz z gustem. :)
marcinmarcin13

Postprzez pat0mat » 7 lut 2018, o 10:21

Moja narzeczona kupowała gotowe, tylko potem musiała je przerabiać, bo mamy nietypową wysokość okien i nie ma zbyt dużego wyboru firanek i zasłonek, ale ona zawsze potrafi coś fajnego znaleźć i tym razem też jej się udało. Ja się na takich rzeczach nie znam tak dobrze. Ale na szczęście też nie muszę.
pat0mat

Postprzez antek47 » 12 lut 2018, o 12:53

Moim zdaniem to zależy jakie ma się okna. Jak są jakieś niewymiarowe to nie ma możliwości aby znaleźć firanki, które będą pasowały. Ale jak ma się możliwość pójść do sklepu i kupić pasujące firanki to po co ma się je dawać do uszycia. Ja tam w tym sensu nie widzę, szczególnie, że raczej nic innego się nie uszyje. A jak się szuka inspiracji do aranżacji wnętrza to polecam poszukać jej wśród artykułów z http://blog-meblowy.pl/
antek47

Postprzez zakreconadaga491 » 13 lut 2018, o 13:15

andrzej42 napisał(a):nikt już nie wiesza firanek, ludzie.

Skąd Ty się urwałeś?
Wszystkie te posty tutaj są potwierdzeniem tego, że się mylisz. W Polsce ludzie wieszają firanki i to się szybko nie zmieni.
Miłość znaczy, że nigdy nie musisz mówić „przepraszam”.
Przeprowadzka firmy w Krakowie to już nie problem - sprawdź sam
zakreconadaga491

Postprzez ynos89 » 5 lis 2018, o 08:43

Pewnie, też się zgadzam, że firany nadal są w użyciu. Sama je wieszam – dobrze dobrane są naprawdę ślicznym elementem wystroju wnętrza. Pewnie pokutują wśród niektórych jakieś krzywdzące „babcine” stereotypy na temat firanek, ale wiele całkowicie fajnych elementów wnętrz zostało tak pokrzywdzonych – czy to przez wymysły, że są anachroniczne albo przez skojarzanie ich z PRLem czy coś. Tutaj: https://www.mieszkaniowi.pl/baza-wiedzy/mieszkaj/ znalazłam nawet bardzo ciekawy tekst dotyczący tego, jak odpowiednio dobierać firany do wystroju wnętrza – tak pod kątem praktycznym, jak i estetycznym.
ynos89

Postprzez Bartosz89 » 10 kwi 2019, o 10:48

Firany już od pewnego czasu kupuję w sklepie online - https://www.swiatfiranzaslon.pl/firany/ . Sklep oferuje firany i zasłony wykonane z materiałów dobrej jakości, w ładne wzory i kolory. Ponadto na stronie możesz znaleźć przykładowe inspiracje aranżacji okna przy użyciu firan ze sklepu, co akurat bardzo mi odpowiada. Warto sprawdzić ich ofertę, ponieważ oferuję produkty na prawdę dobrej jakości.
Bartosz89

Powrót do Urządzanie domu