Instalacja fotowoltaiczna

Forum o kolektorach słonecznych i panelach fotowoltaicznych oraz przydomowych elektrowniach wiatrowych.

Instalacja fotowoltaiczna

Postprzez lukiluki » 20 paź 2020, o 07:34

Witam, w mojej gminie jest dotacja na instalację fotowoltaiczną i tak się zacząłem zastanawiać, czy nie skorzystać? Zawsze to wyjdzie taniej, niż sam musiałbym za wszystko płacić, ale... no właśnie - opłaca się? Czy rzeczywiście panele się sprawdzają? Proszę o komentarz osoby, które mają panele...

ps. W domu, który buduję będą mieszkały 3 osoby, póki co. Żona, córeczka i ja.
jaka powinna być idealna odzież BHP Bytom? Idealna, znaczy bezpieczna.
lukiluki

Re: Instalacja fotowoltaiczna

Postprzez mariuszek88 » 21 paź 2020, o 09:14

Instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim oszczędność, ekologia i niezależność. :) ja akurat płaciłem z własnego portfela, ale szybko przekonałem się, że to naprawdę się opłaca! W sprawach montażu jestem laikiem, dlatego zdecydowałem się na profesjonalną firmę PV Projekt. Na ich stronie internetowej można sprawdzić jak prezentują się panele na dachu i jak wygląda etap realizacji, warto zerknąć. ;)
mariuszek88

Postprzez fiszka1 » 12 lis 2020, o 13:54

moi sąsiedzi mają, są zadowoleni. Ja dopiero się też zastanawiam :)
_________
Fotowoltaika Rybnik
fiszka1

Postprzez marom » 27 lis 2020, o 10:46

Ja już jestem szczęśliwym posiadaczem paneli fotowoltaicznych. Zaufalem firmie, którą polecił mi kolega z pracy, chodzi o Foto-instal https://www.foto-instal.com/ zaskoczyli mnie darmową wyceną i tym, że wszystko dokładnie tłumaczą i nic nie ukrywają. Mówią szczerze o wadach i zaletach, dzięki temu wiesz na czym stoisz. Dodatkowo zaoferowali pomoc przy dokumentacji potrzebnej do dotacji Mój Prąd i Zakładu Energetycznego.Co do montażu to sprawnie, w terminie i bez zastrzeżeń :)
marom

Postprzez kingapna » 9 lut 2021, o 10:04

jakby ktoś szukał w moich okolicach firmy, a dokładniej :arrow: Fotowoltaika Pszczyna. - to polecam sprawdzoną , Proecology :)
kingapna

Postprzez paula22 » 12 lut 2021, o 22:34

A może warto byłoby postawić na firmę respect energy? Bo z tego co wiem oferują oni prąd pozyskiwany z odnawialnych źródeł. Firma dotychczas działała niezawodnie na rynku europejskim, a teraz i my możemy korzystać z ich super oferty.
paula22

Postprzez Rysieq » 19 mar 2021, o 09:39

Tak mam panele i myślę, że to dobra inwestycja, a to czy akurat dla Pana się opłacą i jaki będzie koszt takiej instalacji powiedzą już Panu fachowcy, ponieważ to zależy od wielu czynników. Gdzie Pan mieszka, ułożenie dachu, jego kąt nachylenia, powierzchnia, a przede wszystkim Pana zapotrzebowanie na prąd. Skoro są dotacje, to tym bardziej nie ma co się zastanawiać. Ja korzystałem z usług firmy PVGE. Było u mnie wcześniej wielu przedstawicieli firm zajmujących się zakładaniem paneli, ale miałem wrażenie, że tylko konsultant z PVGE nie chciał niczego na mnie wymusić i pokazał mi jasno rozrysowane koszty i korzyści z przeliczeniem w czasie. Wiem, że działają oni w różnych rejonach Polski, ja korzystałem akurat z fotowoltaiki w Mazowieckim https://pvge.pl/fotowoltaika-mazowieckie/
Rysieq

Postprzez pros » 20 mar 2021, o 10:29

Montażem naszej instalacji fotowoltaicznej zajęła się firma Jaromir Jastrzębski z Gardna, tu macie na nich namiary: https://www.taniaenergiasloneczna.pl/kontakt . Naprawdę dobrze sobie ze wszystkim poradzili, mają doświadczenie w branży i duże kompetencje, upewnili się, że instalacja działa prawidłowo, dopełnili wszystkich formalności prawnych, pracowali według ustalonych wcześniej terminów. Ceny mają konkurencyjne.
pros

Postprzez whiterose » 20 mar 2021, o 20:32

A czy nie zastanawialiście nad tym czy nie warto byłoby postawić na firmę respect energy? Jest to w końcu pierwszy w Polsce dostawca całkowicie zielonej energii i nawet już takie konkretne firmy, jak stadion wrocławski korzystają z ich usług. To o nich już coś świadczy...
Ostatnio edytowano 24 mar 2021, o 21:55 przez whiterose, łącznie edytowano 1 raz
whiterose

Postprzez wardega12 » 23 mar 2021, o 08:16

Instalacja fotowoltaiczna powinna być wykonania bardzo solidnie, bardzo spisuje się w tym firma EcoCalma https://ecocalma.pl/ . Korzystają ze sprawdzonych i markowych producentów, całą listę możemy sprawdzić i zweryfikować na ich stronie www. Taki wybór, to gwarancja niezawodnego działania nawet przez 30 lat. Instalacja może zwrócić się dość szybko, już po 5 latach możemy zacząć zarabiać na energii elektrycznej - wszystko oczywiście zależy od naszego zużycia prądu.
wardega12

Następna strona

Powrót do Kolektory słoneczne / energia słoneczna i wiatrowa