Jak dobrać ekipę remontową tak, aby potem nie żałować?

Budowa domu krok po kroku. Pytania osób przygotowujących się do budowania własnego domu, remontu, przebudowy, modernizacji lub adaptacji poddasza.

Jak dobrać ekipę remontową tak, aby potem nie żałować?

Postprzez jacek324 » 4 lip 2018, o 11:24

Tak jak wyżej :
przygotowuję się do remontu. Chcę wynająć ekipę remontową, ale nie chcę potem żałować ten decyzji, czy płacić dwa razy za wymyślone na siłę przez nich rzeczy/elementy do naprawy.
W tych czasach wiadomo - ciężko jest zaufać ekipie remontowej, bo zrobią wszystko, aby wyciągnąć od klientów jak najwięcej się da pieniędzy.

Jak Wy dobieracie ekipy, które wykonują remont Waszych domów/ mieszkań ? Jakieś wskazówki/porady? :>
"Nie ma maski, która by mogła długo ukryć miłość tam, gdzie ona jest, ani udać ją tam, gdzie jej nie ma."
jacek324

Re: Jak dobrać ekipę remontową tak, aby potem nie żałować?

Postprzez BobBudowniczy » 11 lip 2018, o 09:09

Najlepiej byłoby znaleźć kogoś, kto już robił remont u np. twoich znajomych i mogą go polecić - wiadomo, że opinia kumpla będzie zawsze najlepsza. Jeżeli jednak nie masz takiej opcji, to pozostaje chyba tylko szukanie po opiniach w internecie na portalach pokroju oferteo - dla przykładu tak to wygląda w stolicy https://www.oferteo.pl/firmy-remontowe/warszawa.
Poszukuję dobrego projektanta ogrodu, informacje na priv!
BobBudowniczy

Postprzez ynos89 » 13 lis 2018, o 09:12

Zwróć uwagę na sprzęt, z jakiego korzystają. Wiadomo, że doświadczenie ekipy ma bardzo duże znaczenie, ale jeżeli mają do tego dobry sprzęt, to jest to dość pewna oznaka tego, że do swojej pracy podchodzą profesjonalnie i na poważnie. Dla mnie dobrym sygnałem jest na przykład to, gdy budowlańcy, z którymi współpracują mają na stanie jakiś sprzęt Husqvarny, bo to jednak świadczy o pewnej jakości. Dla przykładu, ostatnio, gdy potrzebowałem ekipy do paru zadań związanych z cięciem w konstrukcjach stalowych, to ci przybyli z piłą linową CS 10 – sprzętem bardzo dobrej klasy można poczytać tutaj: https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-linowe/ . I nie zawiodłem się też na samych pracowników, bo wszystko było zrobione bardzo dobrze, a nie tylko, jak to niestety często się zdarza, na przysłowiowy akord.
ynos89

Postprzez lukaszkubel » 26 lis 2018, o 09:44

Przed remontem pytałem wśród znajomych czy mają jakąś firmę do polecenia, uważam, że warto wybierać sprawdzoną firmę, aby mieć pewność, że wykonają wszystko tak, jak trzeba. Kolega polecił mi firmę remontową z Warszawy: http://www.pwmig.com/ i muszę przyznać, że to był bardzo dobry wybór. Panowie remont wykonali w wyznaczonym terminie i wszystko było dokładnie zrobione. Widać było u nich duże doświadczenie i pewnie dlatego remont odbył się z powodzeniem i bez żadnych zażaleń.
lukaszkubel

Postprzez arlett » 26 lis 2018, o 11:02

To jest trudne, ja już 2 ekipy wyrzuciłam i remontujemy sami:/ Powód: alkohol w pracy. Ja tego nie toleruję. Albo pracują albo piją, tego nie da się połączyć!
arlett

Postprzez MarekAntoniak85 » 26 lis 2018, o 20:48

Moim zdaniem tylko z polecenia.... ja korzystałem zawsze z ekip z polecenia a jak juz miałem wziąć kogoś nowego to najpierw sprawdziłem firmę od a do z w internecie :)
MarekAntoniak85

Postprzez katarynka » 10 gru 2018, o 12:20

Z polecenia jest najprościej, ale bywa, że mamy tak specyficzną rzecz do wykonania, że ciężko o polecenie od znajomych. Ja bym patrzyła przede wszystkim na poprzednie realizacje ekipy - jeśli mają stronę internetową, to muszą się chwalić takimi rzeczami. Po drugie, sprawdziłabym opinie w internecie. Po trzecie, umówiłabym się na konsultacje z tymi, których wybrałam, o ile nie są one płatne, a potem wybrałabym tych, którzy wydają się być najbardziej konkretni i rzeczowi.
katarynka

Postprzez aportos » 20 gru 2018, o 13:07

Teraz ma się znacznie łatwiejsze zadanie, bo w sieci można znaleźć praktycznie wszystko. Jak ja szukam firmy remontowej albo innego specjalisty, sprawdzam najpierw w internecie. Bardzo fajnie, jeśli dana firma ma swoją stronę internetową, na której pokazuje realizacje, jak ta z Warszawy: http://www.pwmig.com/. Dzięki temu wiemy, że wybierzemy kogoś, kto zna się na rzeczy, ma zaufanie klientów i jakiej jakości są wykonywane przez nich prace. Wystarczy tylko ograniczyć wyszukiwanie do swojej lokalizacji, a na pewno ktoś się znajdzie.
aportos

Postprzez budifek » 2 wrz 2019, o 17:25

Ekipa remontowa to jedno. Na pewno trzeba mieć dobrych fachowców i tacy sprawnie zrobią mieszkanie. Na koniec można myśleć o dekoracjach. Tutaj http://naklejkomania.eu/fototapety-spor ... 10157.html patrzyłam na tapety. Kolorowe nadadzą klimatu w mieszkaniu.
budifek

Postprzez gerardp » 14 sty 2020, o 09:55

Ekipa budowlana musi być przede wszystkim dobrze zorganizowana. Zachowywać terminowość, mieć uporządkowane wszystkie dokumenty i ogólny plan pracy. Wiele firm budowlanych korzysta z takiego oprogramowania, aby ułatwić sobie te zadania i iść z duchem czasu.
gerardp

Następna strona

Powrót do Krok po kroku