Jaki materiał na komin?

Forum na temat budowania ścian, stropów, kominów. Opinie, porady, doświadczenia.

Jaki materiał na komin?

Postprzez max » 9 lis 2015, o 13:48

Czy ktoś doświadczony mógłby mi powiedzieć, jaki materiał najlepiej nadaje się na komin? Będę wdzięczny za sugestie.
max

Re: Jaki materiał na komin?

Postprzez Tabaluga » 29 gru 2015, o 14:30

Wszystko zależy od tego ile chcesz za komin zapłacić i czym opalać dom. Najpopularniejsze i de facto godne polecenia jest komin ceramiczny
Tabaluga

Postprzez adik356 » 27 maja 2016, o 11:12

Ja również zdecydowanie polecałem i polecam kominy systemowe. To trochę tak jak z zaletami brzytwy i nowoczesnej maszynki do golenia. Nie wszystko co nowoczesne jest od razu złe – przeważnie powstało by żyło nam się lepiej, wygodniej i bezpieczniej – to się nazywa postęp. Takie kominy Brata są w stanie bez większego uszczerbku przeżyć pożar sadzy. Osobiście uważam, że kominy systemowe od Brata będą najlepszym rozwiązaniem.
adik356

Postprzez antek47 » 31 paź 2017, o 12:30

Ja odkąd przeczytałem artykuł z http://www.twojawentylacja.pl/zalety-sy ... ominowych/ jestem zachwycony kominami systemowymi. Niestety sam mam tradycyjny komin. Ale to tylko dlatego, że dom jest dość stary i wtedy budowali tylko zwykłe murowane kominy. Za jakieś 6 lat dom w którym mieszkam będzie miał 100 lat. Przynajmniej tak wychodzi z dokumentów. Na mojej ulicy jest jeszcze tylko jeden mieszkaniec, który jako pierwszy zamieszkał na tym osiedlu. Znaczy jest na nim od samego początku.
antek47

Postprzez ynos89 » 23 maja 2018, o 09:23

Z pewnością znajdziesz coś na stronie sklepu http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html Biorąc pod uwagę stosunkowo długi cykl budowlany, zmieniające się koszty paliw, największym problemem dla projektanta jest określenie rodzaju komina, który mógłby sprostać w przyszłości wszystkim tym wyzwaniom. Inne wymagania są w przypadku kominów stosowanych we współpracy z kotłami z zamkniętą komorą spalania. Kotły takie wymagają zastosowania kominów powietrzno-spalinowych. Komin taki eliminuje problemy poboru powietrza do spalania, z którymi mamy do czynienia w przypadku zastosowania szczelnej stolarki. Ważnym elementem takiego układu grzewczego jest bezpieczeństwo użytkowania gdyż spalanie odbywa się w hermetycznie zamkniętej komorze spalania. Przy wyborze komina, należy skorzystać z porady kominiarza lub firm profesjonalnie zajmujących się techniką kominową. Ostatnim ważnym elementem na który powinien zwracać uwagę inwestor przy wyborze komina są dokumenty techniczne oraz dokumenty pozwalające na wprowadzenie wyrobu do obrotu.
ynos89

Postprzez jezus2000 » 19 gru 2018, o 18:14

Myślę, że w tej kwestii najlepiej poradzić się sprawdzonego kominiarza. Fachowiec odpowie Ci, jakiego typu komin jest łatwiejszy w utrzymaniu, bezpieczniejszy, sprawie mniej kłopotów. Jeśli planujesz budowę w okolicach Warszawy lub Piaseczna to zgłoś się do www.kominiarz.biz.pl .
jezus2000

Postprzez slavojzizek » 20 maja 2019, o 10:54

Dobór materiału na komin uzależniony jest od bardzo wielu czynników. Ważne jest przede wszystkim aby pamiętać o tym, by dobrać komin odpowiednio do pieca – to niby kwestia bardzo podstawowa, ale taka, o której nie wolno zapomnieć. A spotkałem parę osób, które o tym nie pomyślało – na szczęście uświadomiłem ich na etapie, gdy jeszcze można było wszystko odkręcić ;). W przypadku pieców gazowych polecam na przykład bardzo gorąco takie rozwiązania: http://www.systemykominowe.pl/systemy-k ... turbo.html. Miałem okazję przetestować w praktyce i cechują się naprawdę wysoką jakością.
slavojzizek

Postprzez Królartur » 6 lis 2019, o 13:00

W tej kwestii koniecznie zdaj się na specjalistów. Ja zaufałem firmie https://kominiarze-szczecin.pl/, która pomogła mi dobrać odpowiedni system kominowy. Znają się na rzeczy, są otwarci na sugestie i spełniają oczekiwania klientów. Doradzili mi najlepsze rozwiązanie, dzięki temu wiem, że mój system kominowy jest solidnie zrobiony. Tym samym mam poczucie bezpieczeństwa. Szybko realizują zlecenie i korzystają tylko z materiałów najwyższej jakości.
Królartur

Powrót do Ściany i stropy