Jaki materiał nadaje się na domek letniskowy?

Budowa domu krok po kroku. Pytania osób przygotowujących się do budowania własnego domu, remontu, przebudowy, modernizacji lub adaptacji poddasza.

Jaki materiał nadaje się na domek letniskowy?

Postprzez korel » 5 lis 2015, o 18:07

Czy ktoś mógłby mnie oświecić, jaki materiał nadałby się na domek letniskowy? Z czego najlepiej go budować?
korel

Re: Jaki materiał nadaje się na domek letniskowy?

Postprzez Dubi » 30 sie 2018, o 16:22

Drewniane bale, najlepiej dodatkowo zaimpregnowane.
Dubi

Postprzez matadore » 28 wrz 2018, o 08:28

Dużo domków letniskowych jest zrobionych z drewna i ja to rozumiem. Drewno jest tańsze od zaprawy murarskiej, cegieł itd., bo nie wymaga specjalnego przetwarzania, aby je uzyskać. Jedyne koszty dotyczące drewna to heblowanie, przycinanie i zabezpieczanie. Poza tym, z nazwy wynika, że w tych domkach się przesiaduje zazwyczaj latem, kiedy jest super gorąco, a drewno doskonale przewodzi ciepło.
matadore

Postprzez Kajetanex879 » 12 paź 2018, o 09:58

Warto wiedzieć gdzie można kupić niedrogie wyroby utnicze i stalowe oraz artykułu spawalnicze w lubelskim. Takie wyroby bez problemu można kupić w firmie http://wyrobyhutniczejanow.pl TOM STAL.
Kajetanex879

Postprzez chelia » 18 paź 2018, o 12:45

Drewno najlepsze, bo znacznie tańsze. Nie trzeba inwestować w murowany budynek, bo nie będziemy w nim spędzać całego roku - głównie jeździ się tam w ciepłe miesiące i na weekendy. Oczywiście, aby ochronić przed deszczem czy śniegiem, to nawet taki domek letniskowy musi mieć zabezpieczenia podobne do tych w normalnych domach mieszkalnych.
chelia

Postprzez Kajetanex879 » 13 lis 2018, o 08:34

Jak ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż kotłów grzewczych to warto zajrzeć na stronę firmy P.P.H.U 'FOKUS' Radosław Fibner, Waldemar Staszak z Czermina w woj Wielkopolskim. Firma oferuję ciekawe ceny i szybki montaż.
Kajetanex879

Postprzez MarekAntoniak85 » 26 lis 2018, o 20:53

Też podbije, że na domek najlepsze będą bale... bezapelacyjnie a jaki domek jest przy tym piękny.
MarekAntoniak85

Postprzez basialato » 27 lis 2018, o 07:49

my mamy swój normalnie murowany, ale jest szalowany drewnem - wygląda pięknie :)
Dermokosmetyki Pityver stworzone dla osób z łupieżem pstrym https://pityver.pl/
basialato

Postprzez kirkor » 28 lis 2018, o 13:26

Za drewnem jak dla mnie przemawia regulowanie temperatur i wilgotności powietrza, a latem ma to ogromne znaczenie, gdy na zewnątrz jest patelnia. Blacha zbytnio się nagrzewa, beton i kamień są zbyt kosztowne, jak na taką inwestycję, a drewno jest najbardziej uniwersalne, a do tego daje doskonały efekt wizualny.
kirkor

Postprzez ynos89 » 2 sty 2019, o 07:43

Tak jak napisał @kirkok, drewno jest chyba najlepszym i najbardziej estetycznym rozwiązaniem. Także i dla mnie stanowi faworyta, prywatnie marzy mi się kiedyś właśnie drewniany domek letniskowy ;). Najlepiej z jakimś ładnym tarasem, z drewnianymi meblami oczywiście. Oczywiście należy pamiętać, że drewno wymaga odpowiedniej impregnacji. Tutaj: https://www.sadolin.pl/pl/pomysly-i-por ... jak-i-czym fajnie tę kwestię opisano, zwłaszcza dla laików takich jak ja.
ynos89

Następna strona

Powrót do Krok po kroku