Kuchnia - robić samemu?

Pomysły na aranżację kuchni, dobór mebli kuchennych. Tutaj znajdziesz także porady na aranżacje kuchenne jak zaprojektować funkcjonalną oryginalną kuchnię.

Kuchnia - robić samemu?

Postprzez anna » 20 lis 2015, o 13:54

Jak myślicie, czy kuchnię jest lepiej robić samemu, czy może zlecić komuś? Które rozwiązanie będzie lepsze?
anna

Re: Kuchnia - robić samemu?

Postprzez forak » 9 lut 2017, o 15:15

zależy czy samemu umiesz to robić
forak

Postprzez robertpol » 13 lut 2017, o 14:58

Ja nie umiem, więc zlecałem fachowcom. To naprawde trudne.
robertpol

Postprzez Sebastian1578 » 17 lut 2017, o 14:36

Jeżeli chodzi o projekt, to można zlecić komuś a samo jej wykonanie to dobrze zrobić sobie samemu. Wyjdzie taniej. Chyba że nie znamy się na budowlance to lepiej zatrudnić jakiegoś specjalistę. Zobaczcie sobie przykładowe aranżacje nowoczesnych kuchni w Max Kuchnie https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/meble-kuchenne/nowoczesna-kuchnia/. Ja się nimi inspirowałem i nie żałuję. Teraz mam perfekcyjną kuchnię, którą zrobiłem sam. Dzięki temu sporo zaoszczędziłem.
Sebastian1578

Postprzez Inderlis1 » 23 cze 2017, o 12:49

Ja nie mam takich umiejętności, ale chciałem mieć na wymiar, więc zamówiłem u kogoś kto robi.
Jednak taka kuchnia na wymiar gorzów to świetna sprawa. Wszystko ładnie pasuje i jest w dokładnie takich kolorach jak chcę.
Inderlis1

Postprzez antek47 » 3 lis 2017, o 08:39

Wiesz to zależy co chcesz w tej kuchni zrobić. Moi znajomi mają tapetę i to jeszcze taką, że trzeba było wszystko co do milimetra odmierzać i dopasowywać. Akurat to zlecili komuś tak samo jak kładzenie płytek. Kompletnie się na tym nie znali i woleli to zlecić specjalistom. A jeśli chodzi o montaż szafek i sprzętów AGD to już zrobili sami. Ja za to w myśl artykułu z https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/bezowa-kuchnia sam swoją kuchnię pomalowałem. podłogę razem z kumplem też sami zrobiliśmy, ale już montaż mebli i sprzętów to nie moja bajka i to zleciłem specjalistą. Zaś u mojej siostry wszystko robili specjaliści, bo trochę było kucia i wymieniania rur tak wiec nikt nie chciał się tego podjąć. A jak już wynajęła fachowców do jednej pracy to wzięła i powiedziała aby zrobili wszystko. Przynajmniej zajmie im to chwilę krócej niż nam, a przy tym będzie miała wszystko zrobione za jednym zamachem. I jak to była nie płaciła im za godzinę tylko za wykonaną pracę. Już nie raz się nacięła na takich majstrów i teraz postępuje z nimi dość surowo i ostrożnie. A jakie są wasze doświadczenia z fachowcami?
antek47

Postprzez marcinmarcin13 » 20 lis 2017, o 15:18

Jeśli uważasz, że posiadasz gust to śmiało możesz podjąć się aranżacji kuchni na własną rękę. Sam uważam siebie za osobę z masą pomysłów, dlatego kuchnię stworzyłem według swojego planu. Dla przykładu, ogromnie zależało mi na zakupieniu wszelkiego rodzaju koszy, które mógłbym skomponować z pozostałą częścią kuchni. Osiągnąłem to dzięki http://wireli.eu/ , których kosze podblatowe, czy do szafek narożnych nadały sporo dobrego smaku do wystroju kuchni. :)
marcinmarcin13

Postprzez Budowlanka19 » 28 gru 2017, o 11:47

Jeżeli nie straszne Ci prace budowlane i masz minimum podstawową wiedzę oraz "staż" to czemu nie. Jeżeli będziesz na etapie doboru odpowiedniego sprzętu, wyposażenia kuchni, to u nich widziałam artykuł na temat doboru odpowiedniego radia do kuchni http://techfresh.pl/jakie-radio-do-kuch ... ch-modeli/ O wiele przyjemniej spędza się czas gdy we tle gra nasza ulubiona muzyka.
Budowlanka19

Postprzez Mikster » 21 sty 2018, o 09:05

Moim zdaniem zawsze lepiej jest skorzystać z usług fachowców, którzy znają się na rzeczy. Sam zawsze tak robię i jestem zadowolony z efektu końcowego prac remontowych.
Mikster

Dobry research to podstawa!

Postprzez antek47 » 19 lut 2018, o 13:46

Jeśli chodzi o mnie, to polecam zawsze zapoznać się z tematem na własną rękę, a dopiero potem odezwać się do fachowca. Ostatnio znalazłem stronę, gdzie autor w przejrzysty i lekki sposób opisuje różne zagadnienia. Dobór mebli, aranżacja pokoju dla dziecka, wzory na ścianach czy współpraca z architektem... Po zapoznaniu się z jego artykułami zacząłem szukać dalej, i dopiero potem odezwałem się do fachowca - o wiele łatwiej było z nim ustalać wszystkie szczegóły z wcześniej zdobytą wiedzą. Link do strony: http://www.design-interior.com.pl/
antek47

Następna strona

Powrót do Kuchnia