Okna a ubezpieczenie domu

Budowa domu krok po kroku. Pytania osób przygotowujących się do budowania własnego domu, remontu, przebudowy, modernizacji lub adaptacji poddasza.

Okna a ubezpieczenie domu

Postprzez Alert » 26 lis 2020, o 11:07

Kochani proszę o radę. Macie różne domy i tysiące pomysłów. Mam dom usytułowany 3 m od granicy działki sąsiada. Na której nie ma domu. Dom stary będzie remontowany. W domu będzie małe poddasze. Przepisy zabraniają wstawić okno na tej ścianie graniczącej na poddaszu. Można luksfery. Jak dla mnie poza oknami dachowymi to by wystarczyło. Ale co z bezpieczeństwem przeciwpożarowym? Jeśli na piętrze wybuchnie pożar to nie ma drogi ucieczki! Sąsiad zgadza się na okno na tej ścianie ale co w przypadku pożaru? Gdzieś czytałam że firma ubezpieczenie nie wypłaci pieniędzy jeśli okno będzie wstawione niezgodnie z przepisami. Co zrobić z tym fantem. Jak uciekać z takiego poddasza? Dodam że druga ściana poddasza jest 1,5m od granicy drugiej działki.
Alert

Re: Okna a ubezpieczenie domu

Postprzez bejawor » 26 lis 2020, o 12:05

Porozmawiaj z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, wg mnie okno to żadne wyjście pożarowe. Idąc takim tokiem rozumowania w domach z dachem kopertowym nie można mieć poddasza użytkowego bo tam nie ma możliwości wstawienia tradycyjnego okna ze względu na brak ścian szczytowych.

Ze swojej strony polecam kontakt z firmą Compensa: https://www.compensa.pl/ W firmie powinni doradzić, jakie ubezpieczenie wybrać. Oraz jakie będą wymogi ubezpieczenia.
bejawor

Re: Okna a ubezpieczenie domu

Postprzez kingapna » 9 lut 2021, o 09:44

pierwszy raz słyszę o czymś takim.. :shock:

Powrót do Krok po kroku