Panele słoneczne - czy to się opłaca w naszym klimacie?

Forum o kolektorach słonecznych i panelach fotowoltaicznych oraz przydomowych elektrowniach wiatrowych.

Re: Panele słoneczne - czy to się opłaca w naszym klimacie?

Postprzez oleksa2 » 3 lip 2020, o 13:55

Orientujecie się może czy są aktualnie jakieś dofinansowania dla gospodarstw domowych jeśli chodzi o zamontowanie takich paneli?
oleksa2

Postprzez Karoll » 10 sie 2020, o 13:17

Jeszcze nie mam paneli słonecznych ale myślę, że to jest dobra inwestycja. Jak byłem w niemczech to widziałem jak wiele osób ma panele słoneczne. U nas też już całkiem sporo tego jest
Karoll

Postprzez marom » 7 paź 2020, o 09:08

Również polecam spotkać się z przedstawicielem, a nawet kilkoma przedstawicielami z firm Fotowoltaicznych. Wiele takich np. firma Foto-instal https://www.foto-instal.com/ ma darmową wycenę i podczas spotkania specjaliści dokładnie wyjaśnią wam co i jak. Panele fotowoltaiczne to dobre rozwiązanie z pewnością jeśli myślimy przyszłościowo, u nas sprawdziły/sprawdzają się idealnie, nie mam problemu z ich obsługą i sprzedażą nadmiaru prądu. Nie ma na co zwlekać, zadzwońcie już dziś i sami się przekonajcie ;)
marom

Postprzez swen » 8 paź 2020, o 18:26

no opłaca się, sami mamy i chwalimy sobie te rozwiązanie
swen

Postprzez fiszka1 » 12 lis 2020, o 13:41

my mamy i jesteśmy zadowoleni ;)

Postprzez stella93 » 13 lis 2020, o 08:49

Podobno się opłaca. Jak spojrzałam na ofertę ABC Sun Energy Grupa https://www.abcsunenergy.pl/ , który jest liderem branży i obejmuje swoim działaniem stolicę i bliską jej okolicę, to wydaje się, że warto ją instalować. Jak jest tak naprawdę? Wiedzą tylko użytkownicy, a rzadko który chce się podzielić tą wiedzą. Ja właśnie myślę nad tym rozwiązaniem intensywnie.
stella93

Postprzez budifek » 2 gru 2020, o 15:35

Mnóstwo osób ma dzisiaj panele słoneczne na swoim domu i jak najbardziej jest to opłacalne. Dzięki nim uzyskamy więcej energii. To pozwala na zmniejszenie kosztów za energię. Firma https://ecocalma.pl/ pomoże wykonać taką instalację fotowoltaiczną.
budifek

Postprzez pszczynianka » 22 mar 2021, o 16:16

u nas świetnie się sprawdza, polecam zapoznać się z ofertą Fotowoltaika Pszczyna Proecology :)
pszczynianka

Poprzednia strona

Powrót do Kolektory słoneczne / energia słoneczna i wiatrowa