Remont nieruchomości

Forum ogólne poświęcone aranżacji i dekoracji wnętrz. Zadaj pytanie tutaj, jeśli nie znalazłeś innego odpowiedniego działu na forum.

Remont nieruchomości

Postprzez ireneusz21 » 10 lis 2020, o 17:42

Aby nasz dom / mieszkanie cieszyły się przez długi czas dobrym stanem i stanowiły rzeczywistą dodatnią wartość naszego majątku to cyklicznie trzeba decydować się na przeprowadzanie niezbędnych prac, które pomogą utrzymać je w takim stanie. Regularnie przeprowadzane prace remontowe stwarzają taką możliwość. Na ich zakres składa się wiele pomniejszych czynności dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel i cieszyć się nieruchomością czy mieszkaniem w dobrym stanie. Wiele kwestii jednak trzeba ustalić już na początku, jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, ponieważ jeżeli nie jest przemyślany to remont - pomimo najlepszych chęci - może napotkać trudności, których pokonanie może okazać się karkołomne i realizacja całego projektu stanie pod znakiem zapytania, co przecież nie jest niczyim celem. Bez wątpienie bardzo ważnym elementem każdego remontu są wykończenia wnętrz. Stanowią one praktycznie całą odrębną dziedzinę szeroko rozumianej branży budowlanej i są bardzo rozbudowane. Można powiedzieć, że stanowią dodatkową gałąź, tworząc zupełnie niezależną odnogę, jednocześnie będać niezbędnym elementem każdego remontu. Jednak podobnie jak w przypadku szerszego spojrzenia na remont tak i one wymagają planu postępowania i harmonogramu wykonania. Składają się z wielu pomniejszych części, a poza początkowym kuciem, które przeważnie jest pierwszym etapem każdego remontu to następnym jest tynk i jest to etap stosunkowo pracochłonny. W zależności czy wykonywany w sposób tradycyjny za pomocą stalowych pac i kielni czy maszynowo za pomocą profesjonalnego agregatu tynkarskiego - czas wykonania będzie się różnić, jednak razem z krótszym czasem realizacji bezpośrednio wiąże się także wzrost kosztu. Należy także pamiętać, że aplikacja tynku na ścianach oraz sufitach jest zajęciem które wymaga pewnej wprawy i doświadczenia, ponieważ skutków naszej pracy nie można poprawić po wyschnięciu tynku i potrzebne jest ponowne usuwanie danej warstwy i praca zaczyna się na nowo. Następnym etapem, po wyschnięciu tynku najczęściej jest gładź. Jednak do jej poprawnego wykonania potrzebne są także wiedza oraz niezbędne doświadczenie. Bez tych dwóch czynników - można powiedzieć absolutnie podstawowych - o błąd również nie jest trudno. Tutaj jednak istnieje pewien margines błędu, ponieważ nie w pełni poprawnie wykonaną gładź można do pewnego stopnia przeszlifować. Jednak margines błędu nie jest aż tak duży, ponieważ zbyt duże nierówności i uchybienia podczas pracy - podobnie jak w przypadku tynku - raczej nie są możliwe do skorygowania i potrzebne będzie po prostu ponowne przeprowadzenie prac.
ireneusz21
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 lip 2020, o 14:47

Re: Remont nieruchomości

Postprzez walek » 11 lis 2020, o 13:01

Skoro macie doświadczenie w kwestii remontów, to powiedzcie mi czy bezinwazyjne uszczelnianie rur jest w ogóle możliwe? Czeka mnie remont i niestety trochę się tego wszystkiego obawiam.
walek
 
Posty: 178
Dołączył(a): 3 kwi 2020, o 10:41

Re: Remont nieruchomości

Postprzez fiszka1 » 12 lis 2020, o 13:58

oh, nie cierpię remontów :(
___________
:arrow: Fotowoltaika Rybnik
fiszka1
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 lis 2020, o 12:47

Re: Remont nieruchomości

Postprzez midq » 20 maja 2021, o 18:19

fiszka1 napisał(a):oh, nie cierpię remontów :(
___________
:arrow: Fotowoltaika Rybnik


nie jesteś sama :)
_______________
fotowoltaika mysłowice
midq
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 maja 2021, o 18:00

Re: Remont nieruchomości

Postprzez firt » 22 maja 2021, o 15:15

My odziedziczyliśmy dom po dziadkach. Do remontu było bardzo dużo, tylko tyle, że podłogi były w porządku, no i instalacje. Musieliśmy także sporo rzeczy wyrzucić, między innymi meble, rozwalające się komody, jakieś jeszcze meble ze strychu. Wszystkie te rzeczy oddaliśmy do firmy KN Meble https://www.knrecykling.pl/uslugi/utylizacja-mebli z Warszawy, oni te stare meble zutylizowali w sposób ekologiczny, spisali się świetnie, usługę wykonali w dobrej cenie, polecam ich serdecznie.
firt
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 mar 2020, o 08:57

Re: Remont nieruchomości

Postprzez Kammar24 » 8 wrz 2021, o 10:04

W takim razie jeżeli jesteście na etapie planowania prac remontowych i budowlanych to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście wzięli pod uwagę ofertę przygotowaną przez sklep online Kammar24 https://www.kammar24.pl/maszyny-obrabiarki-c-256.html w którym oczywiście znajdziecie szeroki wybór produktów, licząc jednocześnie na terminowość dostaw i konkurencyjny zakres cenowy!
Kammar24
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lis 2020, o 21:44


Powrót do Urządzanie domu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości