Schody drewniane, betonowe czy metalowe?

Co dać na podłogę: panele podłogowe, parkiet, gres? Z czego zrobić schody tak, by były trwałe i funkcjonalne? Wymiana doświadczeń i opinie budujących swój własny dom.

Schody drewniane, betonowe czy metalowe?

Postprzez Outkast » 9 paź 2018, o 13:14

Jakie schody beda waszym zdnaiem lepsze jezeli wychodza z kuchni?
Outkast

Re: Schody drewniane, betonowe czy metalowe?

Postprzez chelia » 18 paź 2018, o 12:59

Zdecydowanie drewniane. Jest to na tyle elastyczny materiał do obróbki, że nietrudno znaleźć odpowiednie wymiary i dodatkowe rozwiązania dające wygodę użytkowania. Z betonowymi i metalowymi jest ciężej. Betonowe są znacznie droższe, a jakiekolwiek poprawki wymagają cięcia i kucia. Metalowe z kolei są mniej stabilne i mają ostre krawędzie, co stwarza dodatkowe zagrożenia przy upadkach.
chelia

Postprzez Pudi » 22 paź 2018, o 05:50

Nie ma znaczenie skąd schody wychodzą. Drewniane sprawdzą się zawsze i są po prostu najładniejsze. Zobacz sobie jakie różne schody oferuje firma http://styldrzewa.pl/. My mamy od nich schody proste razem z balustradami, które łączą parter ze strychem i stanowią bardzo ciekawą ozdobę dość dużego wiatrołapu. Łatwo się dba o ich czystość i są bardzo wytrzymałe.
Pudi

Postprzez Wodnik89 » 25 paź 2018, o 11:28

Do domu raczej najlepszym rozwiązaniem będą schody drewniane ;-) Praktyczne, bardziej bezpieczne przy dzieciach i wpasowują się w każde wnętrze.
Wodnik89

Postprzez Tomasz60 » 9 lis 2018, o 12:43

Schody muszą przede wszystkim pasować do wnętrza kuchni. Myślę, że spójną kompozycję stworzy wykonanie okładziny schodowej i blatu kuchennego z tego samego materiału. Takie możliwości daje na przykład konglomerat kwarcytowy, ponieważ jest bardzo łatwy w obróbce. W ofercie Technistone znajdziecie szeroki wybór kolorystyczny i wzorniczy: https://www.technistone.com/pl/color
Tomasz60

Postprzez nagietek » 20 lis 2018, o 10:53

Betonowe albo metalowe pasują bardziej na zewnątrz niż w środku domu. Jednak drewno pozostaje najczęściej wybieranym materiałem na schody, i mnie to nie dziwi. Metal i beton to specjalistyczne mieszanki, które wymagają dodatkowej pracy, by je obrobić i dopasować do naszych potrzeb. Drewno tutaj również wygrywa.
nagietek

Postprzez plicha7 » 18 wrz 2019, o 08:56

Myślę, że wszystko zależy od tego, z czego zbudowany masz dom. W domach drewnianych najczęściej buduje się schody z drewna, z kolei w murowanych - z betonu. Moja siostra kilka miesięcy temu, kiedy to zaczynała budować swój dom, zdecydowała się zrobić schody już na wczesnym etapie jego wznoszenie (zabetonowała je równocześnie ze stropem). Oczywiście wykorzystała do tego budulec, jakim jest beton, ponieważ dzięki jego zastosowaniu mogła ułożyć schody w dowolnym, wymyślonym przez siebie kształcie. Materiały budowlane z tego, co wiem, zamówiła u tej firmy - https://www.cemex.pl/beton.aspx, ponieważ chciała mieć gwarancje otrzymania wysokiej klasy betonu. Dzięki temu schody z niego wykonane będą bardzo wytrzymałe.
plicha7

Postprzez vinkor » 27 lis 2019, o 14:16

Ciekawe pomysły, dziekuje każdemu z osobna za inspiracje :)
vinkor

Postprzez Andres » 4 gru 2019, o 11:40

to zależy od stylu kuchni, ale pod względem użyteczności myślę że każde się sprawdzą
Andres

Powrót do Schody i podłogi