szkolenia w budowlance - wlasna firma? Zarządzanie nią?

Darmowe ogłoszenia firm budowlanych oraz osób prywatnych związanych z budownictwem.

szkolenia w budowlance - wlasna firma? Zarządzanie nią?

Postprzez Dorota » 9 mar 2018, o 07:20

Witam,
Chodzi mi po głowie taki pomysł Czy być może ktoś z osób na tym forum ma jakieś doświadczenia w uruchamianiu od podstaw biznesu zwiazanego ze szkoleniami dla branzy budowlanej ale jako e-learning (tego typu - kliknij)? Czasem zadaję sobie pytanie, czy to dobry pomysł na biznes? Jakiej liczby handlowców potrzebuje średniej wielkości firma, jaką da radę uzyskać kwartalną sprzedaż? Nie czuję się menedżerem (przeszłam jedynie krótkie szkolenie z zarządzania biznesem kiedyś wiele lat temu), mam praktycznie zerowe doświadczenie w finansach (tu to już nawet szkolenie nic nie da - nie jestem analitykiem od liczb ;-). I ciekawa jestem co o tym myślicie? Czy gra ma sens? Czy to może być fajna zabawa? Nie robiłam nigdy tego typu symulacji.
Zastanawiam się, bo naprawdę lubię e-learningi, ale za diabła nie wiem jak taki biznes poukładać - od zarejestrowania firmy do zarządzania sprzedażą i finansami czy HR włącznie ;-)
Zastanawiam się też, czy może bardziej opłaca sę poszukać sobie jako partnera jakiegoś menedżera z tej branży – do opracowania strategii i codziennego zarządzania firmą i pracownikami? Ale czy jest sens z kimś obcym tworzyć firmę… samo negocjowanie udziałów byłoby dla mnie trudne.
Czasem gdy rozważam w głowie, że sama mam być menedżerem to przypomina mi się pewna ze scen z filmu „Wyjazd integracyjny” – szef, który się koncertowo kompromituje przed zespołem – i nie wiem czy ja przypadkiem nie mam za miękkie serce na tego typu zabawy.
Chętnie poznam opinie bardziej doświadczonych osób – bo mam zamiar w końcu zmienić pracę na ta wymarzoną.
Opcjonalnie może ktoś na tym forum może polecić jakieś mądre szkolenie z zarządzania i kierowania biznesem w tej branży?
pozdrawiam wszystkich na forum ;-)
_________
Dorota
Moje interaktywne szkolenie z budowania projektów dla menedżerów projektów budowlanych. Gra symulująca projekt Budowa Mostu
Dorota

Re: szkolenia w budowlance - wlasna firma? Zarządzanie nią?

Postprzez alexsirs » 8 kwi 2018, o 18:03

Czy biznes w stylu http://www.zakladpogrzebowytarnobrzeg.pl/ może się udać czy ciężko wbić się w rynek?
alexsirs

Postprzez wardega12 » 2 maja 2019, o 09:14

Ważną częścią budowlanki jest również elektryka a więc uprawnienia SEP w kilku kategoriach. https://uprawnieniaelektryka.pl/ jeśli firma startuje ważne są koszty oraz możliwość uzyskania zarówno zniżki co przełoży się na koszt uzyskania uprawnień jak i dobrej jakości materiałów oraz pomocy co będzie miało znaczenie w jakości wiedzy jaką się zdobędzie. Niech szkolenie nie będzie tylko papierkiem ale realną wiedzą którą się zdobywa.
wardega12

Postprzez paula22 » 11 cze 2019, o 20:55

Oczywiście, że szkolenia i wszelkie uprawnienia w budowlance są bardzo istotne. Także tak... Trzeba się szkolić. Jakbyście chcieli zdobyć większe umiejętności w zakresie operacji różnych maszyn budowlanych to tutaj https://www.kursylektor.pl/kursy-szkolenia.html widziałam całkiem dobre kursy i w dodatku niedrogie.
paula22

Postprzez ofek » 23 lip 2019, o 17:00

Szkolenia w każdej branży są istotne. Również każdy budowlaniec powinien się udoskonalać.
ofek

Postprzez dems » 16 sie 2019, o 08:58

Każdy pracodawca powinien wysyłać pracowników na szkolenia. Szkolenia to dobry sposób na zdobycie wiedzy, ale również na integrację pracowników.
dems

Postprzez mirabelka1 » 17 wrz 2019, o 12:09

Poza szkoleniami, potrzebny jest również sprzęt - dobry jakościowo, a przy okazji w dobrej cenie. To wbrew pozorom wcale nie jest tak proste zadanie. Polecam więc skorzystać z usług firmy http://tech-elektro.pl która w tym zakresie ma naprawdę spore doświadczenie.
mirabelka1

Postprzez Budowlanka19 » 27 wrz 2019, o 17:15

Ucząc się zarządzania własnym firmą dobrze jest być otwartym na różne współprace z innymi firmami. Tak jak każdy zawsze mówi by zatrudnić księgową albo po prostu biuro rachunkowe, tak też obsługa informatyczna firm Poznań może być dobrym pomysłem na współpracę.
Budowlanka19

Postprzez finek » 9 paź 2019, o 15:55

Należy się regularnie szkolić, niezależnie od branży. Rynek szybko się zmienia i trzeba się do niego dostosowywać.
finek

Postprzez przedsiębiorca » 30 sty 2020, o 13:51

Warto stawiać na szkolenia, ponieważ ciągły rozwój pracowników zapewnia również rozwój firmy. W obecnych czasach, kiedy automatyzacja procesów staje się coraz bardziej niezbędna, warto postawić na innowacyjne rozwiązania IT dla biznesu.
przedsiębiorca

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia firm budowlanych