Wybór miejsca

Budowa domu krok po kroku. Pytania osób przygotowujących się do budowania własnego domu, remontu, przebudowy, modernizacji lub adaptacji poddasza.

Wybór miejsca

Postprzez Tadeusz » 31 paź 2018, o 14:31

Czym kierowaliscie sie przy doborze miejsca pod budowe?
Tadeusz

Re: Wybór miejsca

Postprzez Koparkowy2 » 20 sie 2019, o 08:50

Warto zwrócić uwagę na to, czy są dociągnięte media, czyli czy w pobliżu działki przebiega wodociąg, kanalizacja i prąd, bo doprowadzenie bardzo dużo kosztuje. Oprócz tego warto przejrzeć mapy geologiczne i przejść się do urzędu gminy i zapytać o plan zagospodarowania przestrzennego - nie wszędzie wszystko można wybudować. Inaczej też się buduje na działkach położonych nisko blisko jezior czy rzek. Wtedy raczej podpiwniczenie nie wchodzi w grę, ale budować można właściwie normalnie. Ja musiałem zrezygnować z piwnicy, a na czas budowy wynająć szalunki do wykopów używane, bo tak taniej, i wcale bardzo to nie przeszkadzało.
Koparkowy2

Postprzez kosmel » 26 sie 2019, o 10:11

u mnie z racji lokalizacji duże znaczenie miała cena działki. Niektóre przekraczały wartość sporego mieszkania na obrzeżach Warszawy. Ale chcąc mieć własny dom nie było wyjścia. Działka była na szczęście uzbrojona chociaż nie jest w kwadracie. Ale na szczęście udało się dom postawić. Na czas budowy dla bezpieczeństwa wynająłem ogrodzenie tymczasowe i toalety przenośne dla ekip https://wcserwis.pl/toaleta-przenosna-warszawa/, to jest myślę konieczność obecnie. Na szczęście ta firma działa na terenie całego kraju, dostarczają i odbierają później w ustalonym terminie wynajęte toalety czy ogrodzenie właśnie. Dobra jakość, można im zaufać.
kosmel

Postprzez mitek » 26 sie 2019, o 16:50

Musisz stwierdzić czy chcesz mieszkać w mieście, pod miastem czy może na ciszej wsi. Każdy ma inne priorytety- jedni wolą ciszę, inni wolą mieć blisko sklepy i szkołę.
mitek

Postprzez Buzyshe » 5 mar 2020, o 12:00

My też byliśmy zmuszeni do wynajęcia szalunków i rusztowania, co jednak okazało się korzystne i wyszło tez przypadek podczas rozmów ze znajomymi, również "budującymi się". Mogę polecić zatem http://www.kbs-construction.pl/wynajem-szalunkow :)
Buzyshe

Postprzez budowlany222 » 15 lip 2020, o 20:26

No my wcześniej musieliśmy wykonać badania specjalistyczne gruntu, nie ulega wątpliwości. Realizację tego zadania powierzyliśmy ekipie www.baars.pl , która absolutnie spisała się na medal.
budowlany222

Powrót do Krok po kroku