Gazowe kotły kondensacyjne – duże możliwości w kompaktowym wydaniu

Znalezienie kotła grzewczego, który w pełni sprosta wymaganiom odbiorców przemysłowych i instytucjonalnych, może stanowić wyzwanie. Okazuje się jednak, że nie jest to zadanie niewykonalne. W ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. dostępne są bowiem gazowe kondensacyjne kotły – MGK-2, które cechują się m.in. szerokim zakresem mocy grzewczej (130 – 690kW), niezwykle wydajną sprawnością urządzenia do 110%, a przy tym cichą pracą i prostotą obsługi. Dzięki nim w zakładach przemysłowych i obiektach wielkokubaturowych, zagwarantowany będzie odpowiedni komfort cieplny w chłodne dni.

 

W społecznej świadomości dominuje przekonanie, że tzw. sezon grzewczy w obiektach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych, firmach czy instytucjach rozpoczyna się wraz z nadejściem października. Tymczasem pogoda w naszym kraju bywa nieprzewidywalna i pierwsze chłody przychodzą w różnym terminie. Czasem jest to już połowa września, innym razem – dopiero początek listopada. Z uwagi na taką nieobliczalność aury trzeba mieć pewność, że instalacja grzewcza w firmie będzie zawsze funkcjonowała bez zarzutu. Nowoczesne kotły kondensacyjne serii  MGK-2-130/170/210/250/300/390/470/550/630 firmy Wolf są wydajne, funkcjonalne i proste w obsłudze, dlatego też w każdym momencie są w stanie zagwarantować odpowiedni komfort cieplny osobom przebywającym w budynku. Niezawodność i efektywność tych urządzeń to przede wszystkim zasługa wykonanego z wytrzymałego stopu aluminiowo-krzemowego i odpornego na korozję wymiennika ciepła. W zależności od wybranego modelu nominalna moc grzewcza kotła wynosi od 118 kW (MGK-2-130) do 584 kW (MGK-2-630) przy temperaturze 80/60oC i od 126 kW do 627 kW przy temperaturze 50/30oC. Zakres pracy palnika gazowego – modulacja w zakresie obciążeń od 17 do 100%, gwarantuje uzyskanie wysokiej sprawności dochodzącej aż do 110%. Dodatkowym atutem kotłów kondensacyjnych MGK-2-130/210/250/300/390/470/550/630 firmy Wolf jest fakt, że m.in. układ sterowania został wyposażony w nowoczesny system regulacji  – automatyczna praca urządzenia wg. temperatury zewnętrznej, elektroniczny zapłon, systemy bezpieczeństwa pracy urządzenia. Warto pokreślić, że w przypadku kaskadowej konfiguracji do 5 gazowych kotłów firmy Wolf można uzyskać łączną moc grzewczą aż do 3,5 MW, co pozwala na bezproblemowe ogrzanie nawet bardzo dużych obiektów: firm, szkół czy obiektów przemysłowych.

Kocioł na miarę potrzeb

Budynki przemysłowe, małe fabryki, a także szkoły, przedszkola czy obiekty kulturalne wymagają zazwyczaj instalacji grzewczej o różnej wydajności i dopasowanej do różnych wymagań technicznych. Urządzenia typu MGK-2-130/170/210/250/300/390/470/550/630 firmy Wolf są fabrycznie dostosowane do eksploatacji na gazie ziemnym E i LL, co czyni je rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym. Kompaktowa budowa i niewielkie rozmiary sprawiają natomiast, że kotły mogą być ustawione nawet w niedużych kotłowniach i bez przeszkód można dosunąć je do ściany (wszystkie przyłącza – zasilanie c.o., powrót c.o. oraz przyłącze gazu umiejscowione na górze urządzenia). Szybki i łatwy montaż to z kolei zasługa wstępnie zmontowanych elementów izolacyjnych oraz obudów, a także przygotowania złącz elektrycznych i hydraulicznych już na etapie produkcji. Z punktu widzenia użytkownika niezwykle ważne jest również, że firma Wolf zadbała o łatwy dostęp do wszystkich elementów kotła – dostęp serwisowy z przodu oraz boku urządzenia. Taki zabieg bardzo ułatwia obsługę kotła, a także jego konserwację. System automatyki kotłowej został tak przygotowany aby obsługa kotła typu MGK-2 była łatwa i prosta, a dodatkowo w połączeniu z modułem komunikacji internetowej dostępna z każdego miejsca na ziemi (możliwość połączenia internetowego) i przystosowana do wszelkich wymagań instalacji grzewczej.

Podziel się: