Pierwsze w Polsce Świadectwo Deklaracji Środowiskowej dla płyt styropianowych

Firma Termo Organika jako pierwszy w Polsce producent płyt styropianowych otrzymała Świadectwo Deklaracji Środowiskowej III Typu. Dokument ten jest potwierdzeniem najwyższych standardów produkcyjnych wyrobów firmy od momentu przyjęcia surowca, aż po zagospodarowanie resztek pozostałych po obróbce mechanicznej płyt.

W trakcie odbywających się w Poznaniu Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA  2016 Termo Organika jako pierwszy w Polsce producent płyt styropianowych otrzymała Świadectwo Deklaracji Środowiskowej III Typu. Przyznany przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie dokument potwierdza nie tylko najwyższą jakość wyrobów krakowskiego producenta ale również ich pozytywny wpływ na środowisko. Z rąk Kierownika Zakładu Fizyki Cieplnej Instalacji Sanitarnych i Środowiska Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie dr. inż. Michała Piaseckiego, dokument potwierdzający, po raz kolejny, najwyższą jakość wyrobów Termo Organiki odebrał przedstawiciel firmy Dyrektor Techniczny Krzysztof Krzemień.

Deklaracja, którą uhonorowano Termo Organikę, jest dokumentem, który na podstawie szeregu analiz przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu, ocenia oddziaływanie wyrobów na każdym etapie cyklu ich życia. Potwierdza ona, że wykorzystanie płyt styropianowych produkcji Termo Organiki w odniesieniu do ich wpływu na środowisko ma przede wszystkim dodatni bilans energetyczny. Ilość energii potrzebnej do ich wytworzenia, transportu, a także utylizacji jest mniejsza niż ilość energii, którą przy ich wykorzystaniu można zaoszczędzić. Przy wydawaniu deklaracji środowiskowych ocenie podlega każdy detal w procesie produkcji, logistyki, aplikacji oraz koszty utylizacji pozostałych odpadów. Płyty styropianowe Termo Organiki, dzięki wdrożeniu w organizacji unikalnych procedur jakościowych, jako pierwsze w Polsce otrzymały ten prestiżowy certyfikat.

Źródło: Termo Organika Sp. z o.o.

Podziel się: