Rewolucja w świecie bruku, czyli kostki śrutowano-szczotkowane

Płukane kostki brukowe to produkty, które od dawna stanowią jeden z popularniejszych sposobów aranżacji nawierzchni na posesjach prywatnych i komercyjnych, a także w przestrzeni publicznej. W ciągu ostatnich lat technologia produkcji bruku mocno się jednak rozwinęła i przyniosła nowe rozwiązania – dużo bardziej oryginalne, funkcjonalne i bezpieczniejsze niż klasyczne „płukanki”. Doskonałym tego przykładem są eleganckie kostki śrutowano-szczotkowane z linii Libet Decco Aspero.

decco

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że bruk należy do grona najbardziej uniwersalnych, stylowych i praktycznych materiałów nawierzchniowych. Szczególnie dużą popularnością cieszą się kostki płukane, o chropowatej powierzchni i strukturze naturalnego kamienia. Wśród dostępnych na rynku betonowych elementów wykończeniowych można znaleźć jednak wiele rozwiązań, które są równie estetyczne, a zarazem bardziej funkcjonalne niż tzw. płukanki. Taką alternatywą są bez wątpienia kostki śrutowano-szczotkowane z kolekcji Aspero firmy Libet. Ich wyjątkowe właściwości to zasługa innowacyjnego sposobu produkcji, polegającego na zastosowaniu dwóch zabiegów: śrutowania i szczotkowania. Poddane tym procesom elementy zyskują charakterystyczną porowatość, która czyni bruk o wiele bardziej bezpiecznym i komfortowym w eksploatacji w porównaniu do popularnych kostek płukanych. Produkty z linii Aspero, dzięki swojej specyficznej, niejednorodnej fakturze, cechują się wyjątkowo wysokim współczynnikiem antypoślizgowości, znaczną odpornością na zabrudzenia, a także niezwykle interesującym wyglądem. Na końcowy efekt wizualny nawierzchni wpływ ma jednak nie tylko sposób produkcji kostek śrutowano-szczotkowanych, ale również ich barwienie w technologii Color Flex. Metoda ta umożliwia uzyskanie bogatej i zróżnicowanej kolorystyki, dzięki której bruk prezentuje się niezwykle efektownie i naturalnie.

Najnowsza technologia w parze z estetyką

Wykonane techniką śrutowo-szczotkową kostki to propozycja, która powinna zainteresować nie tylko wielbicieli funkcjonalnych rozwiązań, ale również poszukiwaczy niebanalnych koncepcji aranżacyjnych. Doskonale udowadniają to kostki Imola oraz Via Trio z kolekcji Libet Decco Aspero. Pierwsza z nich zaprojektowana została w taki sposób, by jak najpełniej podkreślić wyjątkową strukturę nowego rodzaju bruku. W linii tej dostępne są cztery elementy o grubości (6 cm) i szerokości (32,9 cm), jednak różniące się długością (21,9 cm, 32,9 cm, 43,9 cm oraz 54,9 cm), dzięki czemu można układać z nich harmonijne i kreatywne kompozycje. Takie połączenie rozmiaru maxi z uniwersalną paletą kolorystyczną (barwa jasnoszara lub ciemnoszara), doskonale wpisze się w klimat klasycznych przestrzeni, a nowoczesnym posesjom doda historycznego rysu. Druga z nowych propozycji firmy Libet – linia Via Trio – zawiera w sobie trzy prostokątne kostki o wymiarach 27x18x8 cm, 36x18x8 cm i 45x18x8 cm, które stanowią optymalne rozwiązanie do zastosowań publicznych i prywatnych. Ponadczasowa estetyka bruku i jego niezwykła wytrzymałość sprawia, że doskonale sprawdzi się on na ogrodowych ścieżkach, tarasach i uliczkach dojazdowych, a także na miejskich placach i garażowych podjazdach. W przypadku produktów Via Trio na szczególną uwagę zasługują niefazowane krawędzie, które w połączeniu z porowatą strukturą elementów śrutowano-szczotkowanych pozytywnie wpływają na komfort użytkowania nawierzchni.

Podziel się: