Zestaw narzędzi Armaflex Toolbox – perfekcyjny montaż izolacji

Dobrze dobrana i odpowiednio zamocowana izolacja rur jest niezwykle istotna dla sprawnego funkcjonowania i wydajności całego systemu grzewczego, wentylacyjno-chłodniczego czy też sanitarnego. Aby jednak właściwie zamontować izolację niezbędne są stosowne narzędzia. Firma Armacell przygotowała kompletny zestaw narzędzi Armaflex Toolbox zamknięty w poręcznej walizce.

armacell-toolbox

Nie od dziś wiadomo, że właściwe dobrana i zamocowana izolacja pozwala zwiększać wydajność instalacji, a także zabezpiecza ją przed niechcianą kondensacją przy jednoczesnej minimalizacji kosztów eksploatacji. Podczas doboru izolacji musimy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj samego systemu, ale i parametry materiału, którym chcemy ją izolować. Dobrym wyborem będzie wykonana z kauczuku syntetycznego izolacja Armaflex firmy Armacell dostępna w formie otulin oraz płyt. Dzięki wysokiej elastyczności możliwe jest dopasowanie jej do każdego niemal kształtu rur, zaworów, zbiorników oraz kanałów wentylacyjnych. Kolejnym krokiem jest przygotowanie odpowiednich narzędzi i przystąpienie do montażu. Niezwykle pomocna będzie nowość firmy Armacell: Armaflex Toolbox – walizka z kompletem narzędzi niezbędnych do wykonania prawidłowego montażu izolacji Armaflex. Zestaw zawiera instrukcję instalacji w formie podręcznika, szablony do cięcia izolacji, dwa rodzaje pędzli oraz pompkę do precyzyjnej aplikacji kleju, a także komplet markerów – do wyznaczania linii pomocniczych na materiale izolacyjnym, do sporządzania notatek, a także do precyzyjnego przenoszenia pomiarów. Ponadto, w walizce znajdziemy praktyczną, składaną miarkę i metalowy cyrkiel (300 mm) pozwalający określić średnicy danej rury i przeniesienie wymiaru na materiał izolacyjny. Ponadto dołączony do walizki cyrkiel ma uchwyt na marker oraz plastikową osłonką co znacznie ułatwi staranne i bezpieczne (bez naruszenia struktury materiału izolacyjnego) odrysowanie linii pomocniczych do przycinania izolacji. Ponadto Armaflex Toolbox wyposażony jest w trzy noże wykonane z niemieckiej stali nierdzewnej o długości ostrza 9, 17 oraz 27 cm, a także w nóź ceramiczny. Dzięki tak zróżnicowanym narzędziom możliwe jest dokładne przycięcie izolacji w zależności od potrzeb. Do zestawu dołączono także ostrzałkę kamienną do ostrzy oraz ochronny pokrowiec, w którym po przymocowaniu do paska możemy bezpiecznie i w łatwo dostępnym miejscu przechowywać używany aktualnie nóż.

Często zachodzi konieczność wycięcia okrągłego otworu np. na zawór. Wówczas tylko odpowiedni sprzęt pozwoli na precyzyjne wykonanie wycięcia, które zapewni pożądaną szczelność izolacji. Do tego niezwykle przydatne będą miedziane rury, które również znajdują się w walizce Armaflex Toolbox. Do dyspozycji jest 6 rur o różnych średnicach, dzięki którym szybko i bez problemu wykonamy odpowiednie otwory. Stosowną ostrość tych narzędzi pozwoli utrzymać przyrząd do ostrzenia ich zakończeń. Wszystkie te niezbędne narzędzia są teraz dostępne w lekkiej, wytrzymałej i zamykanej aluminiowej walizce Armaflex Toolbox od firmy Armacell.

Wykonanie trwałej i funkcjonalnej izolacji danej instalacji zależy od wielu czynników. Najistotniejszymi z nich są: odpowiedni dobór izolacji do systemu, wybór materiału, z którego został wykonany produkt izolacyjny, a także użycie profesjonalnych narzędzi. Dzięki walizce Armaflex Toolbox od firmy Armacell wykonanie prawidłowego montażu izolacji Armaflex będzie nie tylko proste, ale pozwoli na fachowe przeprowadzenie całego procesu.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktarzowym, który krok po kroku pokazuje właściwy montaż izolacji przy użyciu wszystkich narzędzi dostępnych w poręcznej walizce Armaflex Toolbox od firmy Armacell

Podziel się: